O nás

Dog Hill Smederov velmi mladá chovatelská stanice. Založila jsem ji v roce 2016 a její zakladatelkou se stala fenka středního knírače černého Babu Bohemia Cardinal. Brigitte, jak jsme si ji přejmenovali, je nádherně stavěná fena, nebojácná, učenlivá, tvrdohlavá, prostě osobnost. Po několika jejích výstavních hodnoceních a úspěších jsem se v roce 2017 rozhodla založit vlastní CHS. A protože bydlíme ve Smederově, na kopci a máme ještě další dvě malé kníračky, název Dog Hill Smederov se nabízel.

Smederov

Něco málo z historie. V roce 1990 jsme si pořídili první fenku malého knírače černého Lassie, krásnou velmi temperamentní a nebojácnou fenu, která způsobila to, že jsme se totálně zamilovali do kníračů, do jejich tvrdohlavé a mnohdy nevyzpytatelné povahy. Dožila se 17 let. Přežila svoji dceru Daisy. Daisy měla nemocné srdíčko od půl roka svého věku. Přesto se dožila 12 let.  Když Daisy a Lassie odešly za duhový most, pořídili jsme si v roce 2008 hned dvě fenky malých kníračů, černostříbřitou Freedu Lee Carboneum (Ritu) a pepřandu Ellu Fitzgerald z Kopce Vítkova.  Obě udělaly nějaké zkoušky ze sportovní kynologie (ZZO, ZOP, BH), ale především se věnovaly agility. Mají za sebou mnoho závodů a zkoušek agility. V  roce 2014 ke dvěma malým kníračkám přibyla černá střední kníračka Babu Bohemia Cardinal (Brigitta). Zajímavé je, že se narodila ve stejný den, jako Ella, jen o šest let později a tak každý rok 25.5. spolu slaví narozeniny. Brigitte měla 3x štěňata a z posledního vrhu v roce 2020 jsem si nechala dvě fenky Coru a Connie. Naše smečka se tedy rozrostla na pět fen. Bohužel v květnu 2023 nás opustila Rita. Bylo jí 15 let.

 

V současnosti jsou všechny feny aktivní, věnujeme se agility, sportovní kynologii, a protože jsou to „čuchací“ kníračky, děláme pachové práce a nosework. Od července 2023 patří mezi naše nové aktivity nový sport rally obedience (RO).  Brigitte, Cora i Connie během krátké doby udělaly tři zkoušky RO-Z a splnily podmínku pro přestup do RO-1. Především jsou ale mými partnerkami a pomáhají mi při výcviku ostatních psů, kteří přicházejí k nám na cvičák.